LUCRĂRI DE ÎNTREȚINERE ȘI REPARAȚII CURENTE

În municipiul Roșiorii de Vede au început lucrările de întreţinere şi reparaţii curente, executate anual cu fonduri din sursele alocate în bugetul local.
       Sunt prevăzute lucrări pentru următoarele străzi și asociații de proprietari: str. Dunării (200 mp - aplicare plombe), str. Belitori (4900 mp - covor asfaltic), str. Aleea Parc Nord (pantă, 2400 mp - covor asfaltic), str. Aleea CFR - zona blocuri T (1800 mp - covor asfaltic), zona Intim - în fața blocului 3ABCD (480 mp - covor asfaltic) și trotuar (300 mp), str. Izbiceanu (100 mp - plombe), str.1 Decembrie - între intersecția cu str. Mihai Eminescu și intersecția cu str. Mihail Kogălniceanu (1400 mp - covor asfaltic), str. Mărăști (150 mp - plombe), str. Aleea Gradina Publica (3500 mp - covor asfaltic și montat bordură), str. Oltului (200 mp - plombe), Sf. Teodor (600 mp -plombe și covor asfaltic - parcare cimitir, 1250 mp covor asfaltic - alee acces blocuri ANL și Căminul de Bătrâni), parcare zona Biserica Sf. Teodor (60 mp covor asfaltic și montat borduri), str. Plt. Rădulescu (100 mp - plombe), str. Mihai Bravu (100 mp - plombe), B-dul Comercial zona Baza de recepțive - intersecția cu str. Mărășești (100 mp - plombe) și între intersecția cu str. 1 Decembrie și intersecția cu str. Mihail Kogalniceanu (1950 mp - covor asfaltic), Sănătății zona Tecsa- intersecția cu str. Mihai Eminescu (500 mp - covor asfaltic), str. Oituz(300 mp - covor asfaltic), str. Vicșoreanu (660 mp - covor asfaltic), str. Uzina de Vagoane (1550 mp - covor asfaltic), Asociația de Proprietari „Condominiul Violeta” (covor asfaltic și montat borduri), Asociația de Proprietari „Elena Doamna” (covor asfaltic și montat borduri).

Lucrari de asfaltare în Asociatia de Proprietari „Elena Doamna”