A N U N T

În perioada 1-8 septembrie 2016, în municipiul Rosiorii de Vede se va desfasura Bâlciul anual, amplasat în perimetrul traditional din incinta Târgului saptamânal situat în zona estica a localitatii.
      Pentru ocuparea terenului din incinta Târgului saptamânal pe timpuldesfasurarii Bâlciului anual, conform HCL nr. 147/26.11.2015, se percep urmatoarele tarife:
      -2,4 lei metrul patrat (mp)/zi pentru suprafete de pâna la 10 mp;
      -1,2 lei metrul patrat (mp)/zi pentrusuprafete de 10 mp la 100 mp;
      -1 leu metrul patrat (mp)/zi pentru suprafete ce depasesc 100 mp.
      Pentru agentii economici ambulanti taxa se poate încasa pe bilet cuvaloare nominala. Persoanele interesate vor depune la Oficiul de Informatii Publice al Primarie urmatoarele acte:
      -cererea în care se va preciza activitatea pe care o vor desfasura si suprafata pe care doresc sa o ocupe;
      -certificat de atestare fiscala, eliberat de catre Directia de Impozite si Taxe a Primariei Municipiului Rosiorii de Vede, din care sa reiasa ca nu au debite la bugetul local;
      -cererea si actele necesare în vederea eliberarii acordului de functionare.
      Suprafetele de teren solicitate în incinta Târgului saptamânal pe timpul desfasurarii Bâlciului anual vor fi puse la dispozitia solicitantilor începând cu data de 30 august 2016, ora 10.00.
       Relatii suplimentare se pot obtine la telefon 0247/460101