Campanie de sterilizare gratuită a câinilor fără stăpân

Sâmbătă, 22 octombrie 2016, între orele 08.00 și 15.00, în municipiul Roșiorii de Vede se desfășoară a paisprezecea campanie de sterilizare gratuită a câinilor fără stăpân.
        Campania se desfășoară potrivit Protocolului de colaborare între Primăria Municipiului Roșiorii de Vede, SC Urbis Servconstruct SA și Asociația pentru Protecția Animalelor „Hulda”, având ca scop reducerea numărului de câini fără stăpân din localitate și prevenirea abandonului acestora pe străzi.
       Conform legislației în vigoare, sterilizarea este obligatorie iar abandonul câinilor se sancționează.
       Iubitorii de câini de rasă comună sunt așteptați la punctul deschis în strada Vadu Vezii (fără număr). Pentru transport gratuit și informații suplimentare apelați numerele de telefon: 0247/466936, 0760801445.

Campanie sterilizare caini fara stapan